24.7 C
Pristina
E hënë, 10 Maj, 2021

Role çokollate

Më të lexuarat

Perbersit per peten

3 te bardha te vezes

100 gr sheqer

Maje thike kripe

3 luge kakao

100 gr cokollate

100 ml qumesht

100 ml vaj

5 luge miell

½ pluhur per pjekje

 

Perbersit per kremin

3 te verdha te vezes

100 gr sheqer pluhur

100 gr cokollate

Ajke e embel(hopla per embelsira)

 

Udhezimet

Ngrohet furra ne 180 grade dhe nderkohe bejme brumin.

Tunden te bardhat e vezes me pak krip derisa te behet nje shkume e forte.

Shtohet sheqeri ne shkumen e te bardhave duke e perzier vazhdimisht derisa te shkrihet sheqeri.

Pastaj shtohet cokollata e shkrire mbi avull.Ne kete mase duke e perzier shtohet qumeshti,vaji dhe gradualisht shtohet kakao dhe mielli i perzier me pluhurin per pjekje.

Tanim perzihet me luge ngadale nga posht larte ne menyre qe masa te mos bie.

Masa e brumit qitet ne kallepin per pjekje te mbuluar me leter per pjekje dhe piqet ne 180 grade per 20 minuta.

Pandispanjen e pjekur e mbeshtjellim me nje lecke kuzhine ne te cilen kemi qitur sheqer pluhur ne menyre qe roleja te mos ngjitet per lecke.

Te verdhat tunden me sheqer derisa sheqeri te shkrihet dhe te zbardhet ngjyra.

Pastaj e qesim ne nje ene mbi avull dhe e ziejme per disa minuta dhe e largojme nga zjarri,e leme te ftohet.(Kete proces te zierjes mund ta bejme edhe ne mikrovale ku e qesim ne nje ene qe reziston mikrovalen dhe e leme ne 500c per 50sec dhe e nxjerrim ,e perziejem dhe prap e fusim ne mikro dhe prap e leme ne 500c per 50sec.)

Pasi ftohet pak kremi i te verdhave dhe sheqerit shtojme se pari ajken e embel dhe e perziejme e pastaj cokollaten e shkrire me pare ne avull.

Te gjitha se bashku i perziejme dhe fitojme nje krem cokollate .

Nese deshironi sasi me te madhe te kremit mund te shtoni sasine e ajkes se embel.

Me kete krem lyhet peta e rolades ne te gjithe siperfaqen dhe nje pjese mund ta leme per lyerjen per se jashtmi dhe e dekorojme sipas deshires.

Autori: Blerta Spahiu/ksh

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit