19.1 C
Pristina
Wednesday, May 22, 2024

Redi Shehu : Të ndahet terrorizmi dhe Islami

Më të lexuarat

Në debatin që po mbahet në Klan TV, për temën : A na kërcenon terrorizmi Islamik?, ku pjesëmarrës është edhe islamofobi Ben Blushi, i cili në këtë debat mundohet tu bëj bisht argumenteve. Redi Shehu, një studiues u shpreh se ti duhet të ndash terrorizmin dhe Islamin. “Veprimet e individëve me një përkatësi të caktuar fetare nuk e bënë që besimi të gjykohet si i tillë dhe në këtë rast nëse vrasësit janë mysliman nuk d.m.th se Islami është i tillë apo porositë që ashtu të bëhet”- u shpreh ai.

Në këtë debat merr pjesë edhe Ergys Mërtiri i cili e fton Blushin , që të ketë kujdes me gjuhën ngase ky diskurs nxit dhunë.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit