1.2 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

Përleshje ndërpolicore në Greqi

Më të lexuarat

Policia speciale greke sot u përlesh me policët që protestonin për shkak të paralajmërimeve për uljen e pagave të tyre.

Përleshja ndodhi para Akademisë policore në Athinë, kur qindra policë përgatiteshin të shkojnë në Selanik, ku për në fundjavë është planifikuar të zhvillohen protesta masive kundër programit të kursimit në vend. Tash për tash nuk ka të dhëna për persona të plagosur.

Kundër masave antikrizë të qeverisë, që mes tjerave parashikojnë edhe uljen e pagave, sot në Athinë protestuan policët, zjarrfikësit dhe zyrtarët e porteve.

“Parashikohet të fitoj rreth 650 deri më 700 euro në muaj. Më thoni si do mundem ta mbajë familjen time me kaq para. Ato para nuk mjaftojnë as për nevojat e mia personale”, u shpreh një demonstrues./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit