17.8 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Për “qejfin” e nacionalistëve, Thaçi duhej të rrihej

Më të lexuarat

Vuk Drashkoviq ka thënë se Boris Tadiq është dashur ta godas Hashim Thaçin, e jo t’i shtrëngoi duart me të.

“Për t’iu pëlqyer Këshillit Kombëtar serbë të Kosovës dhe Metohisë dhe shumë të tjerëve në Serbi, Boris Tadiq dje në Dubrovnik duhej të rrihte Hashim Thaçin e jo të shtrëngonte duart me të” ka thënë Drashkoviq për agjencinë Beta.
Ai ka thënë se shtrëngimi i duarve është akt i civilizimit dhe se është për keqardhje çdo gjykim i një mirësjellje të tillë.
Udhëheqësi i Partisë Demokratike Boris Tadiq, të shtunën ka shtrënguar duart me Kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçin, në samitin e shtatë në Dubrovnik.
Tadiq e ka cilësuar këtë si akt me rëndësi historike, por edhe një hap të mirë për Serbinë dhe Kosovën për të zgjidhur problemet./Indeksonline /kohaislame

Artikulli paraprakSIRI, 60 VIKTIMA TË REJA
Artikulli tjetërMorsi rimbledh parlamentin?
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit