5.7 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

Patriarku Irinej ia qan hallin Daçiqit

Më të lexuarat

Patriarku serb Irinej ka deklaruar se mbi Qeverinë është një barrë e madhe deh se anëtarë të saj po bëjnë përpjekje të mëdha ta zgjidhin që çështjen e Kosovës ta zgjidhin në mënyrën më të mirë për popullin serb.

”Ky problem është sikur maja e kodrës, i dimë përpjekjet e kryeministri Daçiq kur bëhet fjalë për Kosovën, e, megjithatë gjendur zgjidhjen më të mirë, edhe pse nuk do të jetë ashtu si duhet, veçse ashtu si detyrohet”, ka thënë Irinej për mediet serbe dhe ka shtuar se

se problemi i Kosovës duhet të zgjidhet në mënyrën më të pranueshme për popullin dhe viset serbe.kohaislame

 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit