12.8 C
Pristina
Saturday, April 20, 2024

Pakistanezi nga SHBA dhuron 30 milion dollar dhe ka kërkuar të mbetet anonim

Më të lexuarat

Pakistanezi nga SHBA dhuron 30 milion dollar dhe ka kërkuar të mbetet anonim

Një pakistanez anonim ka hyrë në ambasadën turke në SHBA dhe ka dhuruar 30 milionë dollarë për viktimat e tërmetit në Turqi dhe Siri, raportoi APP të shtunën.

Duke komentuar në Twitter, kryeministri i Pakistanit Shehbaz Sharif tha se ishte thellësisht i prekur nga shembulli dhe bujaria e këtij njeriu.

Në SHBA kanë mbetur gojë hapur, sepse SHBA ndihmoi vetëm me 35 milion dolar.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit