9.1 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024

O ju “hoxhallarë” që po ua bëjni qejfin mediave…

Më të lexuarat

Për ata “hoxhallarë” që për famë ua bëjnë qejfin mediave dhe shkelin me dy këmbë bazat e fesë.

Resulullahu, alejhi salatu ue selam, ka thënë:

“T’i lëshosh dy ujq të uritur në mes dhenve nuk mund të bëjnë dëm më shumë sesa dashuria për pasurinë dhe famën që mund t’i bëjë dëm fesë së njeriut”

(Sahihu Tirmidhi nr. 5496).

– Hoxhë Lulzim Susuri

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit