14.5 C
Pristina
Tuesday, April 16, 2024

Numri i të vdekurve në Turqi dhe Siri mbi 9500

Më të lexuarat

Autoriteti i menaxhimit të fatkeqësive në Turqi e ka përcaktuar numrin zyrtar të të vdekurve nga tërmeti i së hënës në 7,108 persona. Totali i kombinuar, me 2,470 vdekje të regjistruara zyrtarisht në Siri, ka arritur në 9,578.

Shifrat pritet të vazhdojnë të rriten ndërkohë që po kryhen punë të mëtejshme shpëtimi dhe gërmime. Shërbimet e urgjencës po pengohen nga moti me reshje bore e shiu.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit