1.2 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

NESËR NË STAMBOLL MBAHET NJË MBLEDHJE KRITIKE PËR SIRINË

Më të lexuarat

Ministrat e Jashtëm të mbledhur në Stamboll për konferencën e terrorit në një mbledhje të ndarë do të shqyrtojnë edhe çështjen e Sirisë.

Stambolli mirëpret edhe njëherë një mbledhje kritike në lidhje me çështjen e Sirisë.

Ministrat e Jashtëm të mbledhur në Stamboll për konferencën e terrorit në një mbledhje të ndarë do të shqyrtojnë edhe çështjen e Sirisë.

Konferenca e terrorit me pjesëmarrje të gjerë do të mblidhet nesër në Stamboll për luftën globale.

Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Grupit të Miqve të Sirisë që do të marrin pjesë në këtë konferencë në orët e mbrëmjes do të takohen për një mbledhje kritike.

Në këtë mbledhje ku do të marrin pjesë edhe Ministri i Jashtëm, Ahmet Davutollu dhe Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton do të bisedohet mbi zhvillimet në Siri, hapat që mund të hidhen në këtë drejtim dhe ato që mund të bëhen pas kësaj./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit