10.4 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Motorola prezanton modelin Defy Pro

Më të lexuarat

Motorola është duke lansuar modelin e saj të parë të telefonit mençur Defy me tastierë të plotë QWERTY dhe ekran të ndjeshëm në prekje, ndërsa ky version quhet Motorola Defy Pro.

Motorola Defy Pro është rezistent ndaj pluhurit dhe ujit, ndërsa ndërfaqja e telefonit mbështetet nga ekrani Corning Gorilla Glass.
Karakteristikat tjera të këtij modeli përfshijnë edhe aplikacionet të cilat ndihmojnë përdoruesin në organizimin e ditës – përmes Outdoor View, Hiking View, dhe Workout View.

Këto aplikacione mundësojnë parashikimin e motit, informata lidhur me ecjen në male si dhe monitorin për kalori.

Për më tepër, telefoni posedon edhe ekranin e ndjeshëm në prekje me 2.7 inç, kamerën e pasme me 5 mega-piksel, 2GB memorie të brendshme, Wi-Fi, Bluetooth, dhe Android 2.3 Gingerbread.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit