7.8 C
Pristina
Thursday, September 23, 2021

Mos u merr me Kosovën në OKB

Më të lexuarat

SHBA-ja e ka paralajmëruar udhëheqësin e Asamblesë së Përgjithshme të OBS-së Vuk Jeremiq që të mos merret me Kosovën, gjatë mandatit të tij, që e fillon nga shtatori.

Çështja e kryesimit njëvjeçar të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së nga ana e shefit të diplomacisë serbe, Vuk Jeremiq, prej shtatorit të këtij viti, dhe insistimi i Perëndimit që në këtë detyrë në New York ai mos të merret me Kosovën, ka qenë njëra ndër çështjet që është diskutuar në takimet në Beograd të të dërguarit të Departamentit të Shtetit, Philip Reeker, shkruan Koha.
Reeker ka biseduar në Beograd edhe për marrëveshjet që janë arritur në bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, derisa ka përsëritur se ato duhet zbatuar./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit