Dhjetëra viktima në Rusi nga vërshimet

0
43

Të paktën 78 persona raportohet të kenë vdekur në rajonin jugor të Rusisë, Krasondar si pasojë e vërshimeve.

Raportohet se vërshimet kanë goditur këtë rajon pa ndonjë paralajmërim nga Instituti Meterologjik duke zënë banorët në befasi. Zyrtarët kanë thënë se ekipet emergjente janë dërguar menjëherë nga Moska me airoplanë dhe helikopterë, raporton BBC.
Pamjet televizive kanë paraqitur njerëzit duke u munduar të mbijetojnë. /Indeksonline/kohaislame