14.7 C
Pristina
Monday, September 20, 2021

Mbingarkohet Klinika e Pediatrisë, për 1 javë u trajtuan 1,163 fëmijë

Më të lexuarat

Klinika e Pediatrisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është mbingarkuar me fëmijë që po kërkojnë trajtim ambulantor dhe spitalor.

Kështu thuhet në njoftim të Shërbimit Spitalor dhe Universitar të Kosovës.

Sipas raportit javor të kësaj klinike, për 1 javë janë trajtuar 1,163 fëmijë.  Nga numri I përgjithshëm i  rasteve, 785 kanë qenë vizita më kuadër të Emergjencës Pediatrike, kurse 378 vizita në amulancat specialistike.

Brenda javës për trajtim spitalor janë pranuar 206 fëmijë.

Gjatë muajit korrik, klinika ka trajtuar 3,712 raste, përfshirë 2,409 vizita në Emergjencën Pediatrike,  1,303 vizita në ambulancat specialistike. /Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit