11.1 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Lorik Cana duke pikturuar fjalën “Allahu”

Më të lexuarat

Kapiteni i kombëtares shqiptare Lorik Cana ka publikuar në rrjetin sociale Facebook një foto ku duket duke pikturuar fjalën “Allahu”.

Fjala Allah është emri i Zotit të Gjithësisë. Kjo fjalë është nga gjuha arabe dhe rrjedh nga fjala “ilah” që d.m.th. është dikush që duhet dhe adhurohet e që këtë e meriton vetëm Zoti ynë, Allahu i Madhëruar.

Shihni më sipër foton e publikuar nga Lorik Cana./kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit