3.4 C
Pristina
Thursday, March 30, 2023

Kush do të hasmohet me Allahun – Hoxhë Bekir Halimi

Më të lexuarat

Kush do të hasmohet me Allahun – Hoxhë Bekir Halimi

Një Hadith (5) – Kush do të hasmohet me Allahun – Hoxhë Bekir Halimi

Pejgamberi ‫ﷺ‬ thotë se Allahu i Madhërishëm thotë:
Unë jam hasmi i tre personave në Ditën e Kiametit:
1- Njeriut që i është dhënë garancë në Emër të Allahut e pastaj ka tradhtuar.
2- Njeriu që shet një njeri të lirë dhe e han atë pasuri.
3- Njeriu që merr një rrogëtar, i cili e kryen punën e tij si duhet, kurse ky nuk ja jep pagën e tij.
– Buhariu –

Es-Selamu Alejkum Ju paraqesim videon e radhës nga AUDIONUR, e lusim Allahun (Subhanehu we te’ala) që të kemi dobi nga kjo që ndëgjojmë .

Shpërndajeni …

Burimi

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit