6.7 C
Pristina
Sunday, November 28, 2021

KREU I SHËRBIMIT INFORMATIV USHTARAK SHQIPTAR JEP DORËHEQJE

Më të lexuarat

Drejtori i Shërbimit Informativ Ushtarak të Shqipërisë, kolonel Ylli Zyla ka dhënë dorëheqje sonte në orët e mbrëmjes. Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes, sipas së cilës Zyla i ka dorëzuar dorëheqjen kryeministrit Sali Berisha dhe ministrit Arben Imami.

Zyla e argumenton dorëheqjen e tij me ruajtjen e integritetit dhe moralit të familjes së tij, si dhe të institucionet që ai drejton, si shërbim inteligjence i një vendi anëtar të NATO-s, marrëdhëniet e shkëlqyera të SHIU-t me shërbimet partnere strategjik të inteligjencës, si dhe për të garantuar vijueshmërinë normale të veprimtarisë dhe operacioneve të SHIU-t.

Dorëheqja vjen pas akuzave për përfshirjen e bashkëshortes së tij në afera korruptuese.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit