2.6 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

KK i Kamenicës ndihmon pleqtë e vetmuar

Më të lexuarat

Dega e Kryqit të Kuq  Kamenicë, ka bërë të ditur se tashmë ka filluar implementimi i projektit për përkujdesjen e 14 pleqve të vetmuar, e me gjendje të rëndë ekonomike në komunën e Kamenicës.

Rexhep Morina, kordinator i projektit dhe njëherësh sekretar i degës së kryqit të kuq në Kamenicë, thotë se shumica e këtyre ndihmave kanë ardhur nga bizneset në Kamenicë.“Faza e parë e projektit ka filluar të funksionoj me 14 pleq të cilëve do tu ofrohen gjëra ushqimore dhe veshmbathje nga donator pronarë të bizneseve në Kamenicë,” është shprehur Morina. /koha/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit