21.9 C
Pristina
E shtunë, 19 Qershor, 2021

Skënder Xhakaliu, ambasador i Kosovës në Gjermani

Më të lexuarat

Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga tashmë i ka dërguar letrat kredenciale në Ministrinë e Punëve të Jashtme edhe për ambasadorin e ri në Berlin.


Skënder Xhakaliu ka marrë pëlqimin nga shteti gjerman dhe këtë javë do të marr zyrtarisht detyrën e ambasadorit të Kosovës në Gjermani. Këtë e ka konfirmuar për Radio Kosovën këshilltari i presidentes, Arbër Vllahiu./BS/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit