6.9 C
Pristina
Wednesday, September 22, 2021

Kaos nga përmbytjet në Gjermani, shkon në 163 numri i viktimave

Më të lexuarat

Ka shkuar në 163 numri i viktimave dhe 749 numri i të plagosurve nga përmbytjet në Gjrmaninë Perëndimore.

Mediat bëjnë me dije se në Rheinland-Pfalz, në rrethin Ahrweiler, si pasojë e  përmbytjeve kanë humbur jetën 117 persona ndërsa në Nordrhein-Westfalen të vdekurit janë 45, ndërsa një viktimë llogaritet në Bavari në rrethin Berchtesgaden.

Ndërkohë për shkak të situatës, pritet që kjo zonë të vizitohet nga Ministri i Brendshëm Horst Seehofer.e.su./abcnews.al

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit