2.6 C
Pristina
E premte, 16 Prill, 2021

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin dhe të them “Bismilah” (VIDEO)

Më të lexuarat

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks.

Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Megjithëse edhe ai e pranoi se duhet bërë përmisime në veten e tij dhe se gara nuk ishte në nivelin e kërkuar. Joshua riktheu titujt që kishte humbur pikërisht nga Ruiz.

Pas ndeshjes, Joshua e nisi fjalimin e tij në publik me fjalët: Dua të falënderojë fillimisht Zotin dhe të them fjalën “Bismilah”. Këtë e bëri duke qenë shumë krenar me atë që po thoshte.

Nuk dihet akoma nëse është konvertuar Joshua, por ai shpeshherë shihet në postimet  e tija duke shpërndarë disa urtësi islame por edhe disa herë duke marrë pjesë në adhurime e rite fetare Islame./KohaIslame.com

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit