6 C
Pristina
E hënë, 19 Prill, 2021

Irinej: Nuk e dorëzojmë Kosovën

Më të lexuarat

Patriarku serb Irinej e ka ftuar popullin serb që të jetë i bashkuar dhe ka thënë se Kisha Ortodokse Serbe nuk do ta pranojë asnjëherë çfarëdo ndarje të Kosovës.
“Për ne, nuk është reale dhe mendoj se populli serb dhe Kisha Serbe, e cila ka qenë gjithnjë pranë popullit, nuk do ta japë pëlqimin për atë që po shkruhet sot në shtyp- në
dorëzimin e civilizuar të Kosovës”, ka thënë patriarku në një intervistë për agjencinë e lajmeve Tanjug.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit