I SHOKUAR NGA SULMI NË KINEMA

0
49

Presidenti amerikan, Barak Obama, tha se “është i shokuar dhe i pikëlluar” pas një sulmi masiv me armë zjarri në një kinema në Kolorado nga i cili u vranë 14 njerëz, ndërsa u plagosën 50 të tjerë.

Poll Otermat, i cili ishte brenda kinemasë kur ndodhi sulmi foli për televizionin britanik Sky News për incidentin.

“Ai (sulmuesi) hyri në kinema në mënyrë mjaft normale dhe gjuajti gaz lotsjellës… pastaj papritmas nisi të gjuaj me armë”, tha ai.

Dhjetë njerëz vdiqën në vendin e ngjarjes, ndërsa katër të tjerë pësuan nga plagët e rënda në spital.

Viktima më e re ishte një fëmijë i moshës 6 vjeçare.kohaislame