5.7 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021

GËRMEZ: GAZA PO KALON NGA NJË PROVË E MADHE E JASHTËZAKONSHME

Më të lexuarat

Zëvendës Kryeministri i udhëheqjes palestineze të Gazës si dhe njëkohësisht Ministri i Punëve të Jashtme, Muhammad Awad e ka ftuar Kryetarin e Entit Fetar të Turqisë, Mehmet Gormez në Palestinë.

Muhammed Awad e vizitoi Kryetarin e Entit të Fesë Mehmet Gërmez në zyrën e tij të punës.

Ai foli për dramën që përjetohet në Palestinë duke dhënë edhe shembuj.

Muhammed Awad, tha ata se shpesh herë përjetojnë ndërprerje të linjës elektrike, ujërat janë të papijshme dhe kushtet e arsimit për fëmijët janë të kufizuara.

Edhe Kryetari i Entit të Fesë në Turqi, Mehmet Gërmez (Görmez) tha se çdo popull kalon nga një provë e ndryshme, por Palestina po kalon nga një provë ende edhe më të madhe.

Në takim Awad e ftoi Mehmet Gërmez për një vizitë në Gaza./trt/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit