22 C
Pristina
Wednesday, August 10, 2022

Gaza, vritet nga forcat izraelite një 13 vjeçar palestinez

Më të lexuarat

Përveç dy të vdekurve, të premten janë plagosur edhe 310 palestinezë të tjerë, në mesin e të cilëve tre punonjës mjekësor dhe gjashtë fëmijë

 

GAZA (AA) – Dy palestinezë, përfshirë një djalë 13 vjeçar, u vranë të premten kur ushtarët izraelitë hapën zjarr ndaj palestinezëve në afërsi të qytetit Khan Younis në kufirin e Rripit të Gazës me Izraelin, raporton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësi i Ministrisë palestineze për Shëndetësi, Ashraf al-Qudra, tha se djaloshi Yasser Abu al-Naya, ka ndërruar jetë nga plagët e marra në kokë, ndërsa Mohammad Faëzi Hamaydeh, 24 vjeç, ka vdekur si pasojë e të shtënave izraelite të cilat e kishin qëlluar në gjoks.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit