12.1 C
Pristina
E enjte, 13 Maj, 2021

Fyle: Balkanluks s`është ideja ime

Më të lexuarat

Eurokomisioneri për zgjerim në Bashkimin Europian, Stefan Fyle ka theksuar se Beneluksi Ballkanik nuk është ide e tij.

“Definitivisht nuk është ide e imja. Vendet e rajonit duhet të realizojnë kornizën e bashkëpunimit të tyre. Por në përgjithësi kjo ide është pozitive”, ka theksuar Fyle.
Deklarata e Fyles është bërë gjatë takimit të nëntë të Stabilizim – Asocimit midis BE dhe Maqedonisë.

Zëdhënësi i komisionerit Fyle disa ditë më parë ka përshëndetur nismën për realizimin e një ideje për Beneluks Ballkanik.
Ideja e Beneluksit Ballkanik disa javë më parë u hodh në euobserver dhe mediat e tjera, përmes një shkrimi bashkëautorësh./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit