5.3 C
Pristina
Saturday, December 3, 2022
- Advertisement -spot_img

RUBRIKA

Uncategorized

Mitet rreth ushtrimeve

Ushtrimet janë forma më e mirë përmes së cilës mund ta mbani trupin të fortë, të hollë dhe vital. Mirëpo ka forma të shumta...

Milano në janar shet El Shaarawy

AC Milan është duke u përgatitur që në janar të shes sulmuesin Stephan El Shaarawy.“Tuttosport” të martën shkruan se ndarja duket zgjidhja më e...

Reina: E studiova Balotellin

Pepe Reina mbrëmë u bë portieri i parë që ka ndaluar penaltinë e Mario Balotellit dhe pranon se ai e kishte studiuar sulmuesin.“Si gjithmonë,...

“Monaco, skuadër më kompakte se PSG”

Sulmuesi i Bordeaux, Henri Saivet, mendon se Monaco është skuadër taktikisht e përsosur. Të dielën mbrëma klubi i promovuar në Ligue 1 dhe i...

Roma fiton në derbi për të mbajtur kreun

Ka vazhduar rekordi i qind për qindtë i Romës në këtë fillimsezoni në Serie A edhe në derbin lokal kundër Lazios. Giallorossët fituan me...

Inter shkatrron Sassuolon

Interi e ka copëtuar në shtatë pjesë Sassuolon në udhëtimin e ‘vështirë’ që rezultoi me fitore për Nerazzurët me rezultat 7-0.Duket se fjalët e...

Reus nuk largohet nga Dortmund

Marco Reus është zotuar se ai nuk ka synime të largohet nga Borussia Dortmund pasi është i lumtur me jetën te gjigantët nga Bundesliga....

Testi i forcës së muskujve

Zhvillimi i muskujve e ndihmon trupin për të luftuar kundër osteoporozës. Duke vënë në lëvizje muskujt, vihen në lëvizje edhe kockat duke ndihmuar njëkohësisht...

Sporti i skive pasioni i ri i shqiptarëve

Dimri, krahas motit të ftohtë dhe deri diku izolimit që i bën vendit, sjell për të apasionuarit e dëborës dhe sportin e skive. Vitet...

Të fundit