15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

Bombat e NATO-s mbi dasmorët

Më të lexuarat

 

Sulmi ndodhi në mëngjes. Bombarduesit e NATO-s kishin si shënjestër një shtëpi në provincën Logar. Synimi: eliminimi sipas tyre i një “udhëheqësi taliban”.

Por mesa duket bombat ranë mbi një grup dasmorësh. 18 civilë mendohet se janë vrarë.

fotograf i agjencisë AP pa kufomat e pesë grave, shtatë fëmijëve dhe gjashtë burrave.

Banorët janë mbledhur në një protestë pas kësaj ngjarje të rëndë./kohaislame


 

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit