4.6 C
Pristina
Monday, March 27, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9653 POSTIME
0 KOMENTET

Sulmet e NATO-s ndaj Serbisë, Hill: Kur diplomacia dështon rezultatet mund të jenë tragjike, e di që populli serb nuk do ta harrojë kurrë...

Sot mbushen 24 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë, ndërsa ambasadori amerikan në Serbi, Christopher...

Bëhen 24 vjet nga fillimi i sulmeve të NATO-s ndaj caqeve serbe

Sot mbushen 24 vjet nga fillimi i sulmeve ajrore të NATO-s kundër caqeve ushtarake e policore të Serbisë dhe Malit të Zi. Sulmet kishin filluar...

Forcat serbe i hapën varrezat civile në Hajvali, për t’i fshehur mes tyre të vrarët e luftës së fundit

Forcat serbe morën vendim, që t’i fshehin disa nga gjurmët e krimeve të luftës në Kosovë (1998/99) duke hapur varrezat e viteve 1989-90. Plani...

Liderët e BE-së thirrje Kosovës dhe Serbisë të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit

Liderët e Bashkimit Evropian pas samitit të mbajtur të enjten u kanë bërë thirrje Kosovës dhe Serbisë që të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit dhe...

Shtrohen iftarë në xhaminë në Lagjen e Spitalit në Prishtinë për studentët dhe familjet në nevojë

Imami Labinot Maliqi, që udhëheq xhaminë “Bedri Kamberi” në Lagjen e Spitalit në Prishtinë ka bërë të ditur se nga e enjtja kanë filluar...

Ushtria izraelite vret një palestinez pranë qytetit Tulkarem

Ministria palestineze e Shëndetësisë përmes një deklarate identifikoi palestinezin e vrarë si Amir Abu Khadijeh, 25-vjeç, i cili u qëllua gjatë një bastisjeje izraelite...

ÇËSHTJA E TË SHPËRNGULURVE – MUHAXHIRËVE (1877-1885)

Shkaqet e ikjes (emigrimit) Historiani dhe dijetari prof. Skënder Rizaj pohon se për këtë çështje ekzistojnë mendime të llojllojshme. Kjo dukuri, sipas tij, ishte një...

LIDHJA SHQIPTARE E PRIZRENIT DHE RËNDËSIA E SAJ HISTORIKE (1877-1885)

Themelimi dhe formimi i Lidhjes Si pasojë e Krizës Lindore, Fuqitë e Mëdha evropiane, që tentonin të siguronin pavarësinë e shteteve sllave që ishin fqinje...

“Pyet ata që dinë” – Nga Shejh Albani

Ne kemi folur mbi këtë çështje kohë më parë dhe kemi thënë që Allahu i Urtë i ka ndarë komu- nitetin musliman në dy...

Mashtrimet e shejtanit

Iblisi i mallkuar i përdor gjashtë mënyra për të depërtuar në zemrën tënde, e cila duhet të jetë e lidhur vetëm për All-llahun. Duhet...

Latest news