-3.1 C
Pristina
Tuesday, February 7, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

9248 POSTIME
0 KOMENTET

Tërmeti në Turqi zgjati 100 sekonda, thotë sizmologu britanik – paralajmëron se do të vijnë shumë pasgoditje të tjera

Një sizmolog ka paralajmëruar se Turqia dhe Siria mund të përballen me mijëra pasgoditje për javët apo muajt e ardhshëm. Duke folur për Sky News pak para...

Me të gdhirë, aty u pa një shkatërrim i madh: Pamje nga epiqendra e tërmetit me qindra të vdekur në Turqi

Tërmeti me magnitudë 7.7 që ndodhi në Turqi, me epiqendër Kahramanmaraş – Turqi, përveç viktimave të shumta, shkaktoi edhe shkatërrime të mëdha – sidomos...

Shqipëria do nisë ekipin me 38 persona në Turqi, duke përfshirë specialistë të kërkim-shpëtimit, mjekë dhe infermierë

Kreu i Emergjencave Civile në Shqipëri, Haki Çako foli ka thënë sot se një ekip prej 38 personash është bërë gati për të shkuar...

Përfundon takimi mes Kurtit dhe ambasadorëve të QUINT-it

E plotësuar: Ka përfunduar takimi mes ambasadorëve të shteteve të QUINT-it, dhe kryeminsitrit të Kosovës, Albin Kurti. Takimi është mbajtur në ndërtesën e Qeverisë, por se...

Tërmeti katastrofik në Turqi, Shqipëria me mision shpëtimi

Kthim i një “borxhi” mes dy vendeve kryeministrat miq Edhe Shqipëria do dërgojë ekipe shpëtimi në Turqi, në ndihmë këtij vendi, më i afërt i...

Shqipëria dhe Kosova solidarizohen me Türkiye-n pas tërmetit shkatërrues

"Unë dhe shqiptarët qëndrojmë pranë njerëzve të prekur dhe familjeve që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme. Mendimet dhe lutjet...

Tërmeti, frikësim dhe mësim – Hoxhë Bekir Halimi

Allahu, subhanehu ve teala, dërgon në dynja llojlloj sprovash, telashesh, problemesh, tërmetesh shkatërruese, vërshime trishtuese, dhimbje që na e ngushtojnë shpirtin dhe pengesa që...

SHBA e gatshme të ofrojë çdo ndihmë të nevojshme lidhur me tërmetin në Türkiye

Këshilltari i Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, Jake Sullivan njoftoi se SHBA-ja është e gatshme të ofrojë çdo ndihmë të nevojshme lidhur me tërmetin që...

Tërmeti në Turqi, një nga më të fuqishmit në më shumë se 100 vjet – lëkundjet u ndjenë deri në Izrael

Të paktën 237 persona kanë vdekur dhe 639 të tjerë janë lënduar pas një tërmeti të fuqishëm që goditi Turqinë jugore herët të hënën,...

Qindra njerëz humbën jetën nga tërmeti vdekjeprurës në Türkiye

Dridhjet nga tërmeti po ashtu janë regjistruar në Siri dhe Liban.Të paktën 76 persona kanë humbur jetën dhe 440 janë lënduar pas një tërmeti...

Latest news