18.7 C
Pristina
Saturday, May 28, 2022
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Koha I

6698 POSTIME
0 KOMENTET

Qeveria e Shqipërisë miraton protokollet e aderimit në NATO të Finlandës dhe Suedisë

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së qeverisë tha se dhanë zyrtarisht dakordësinë për...

Shkaqet e rehatisë shpirtërore

Allahu -subhanehu ue teala- njeriun e ka krijuar në këtë jetë dhe i ka lehtësuar shkaqet, të cilat i shkaktojnë mirësinë e jetës së...

Kancelari gjerman thotë se Putini do të negociojë vetëm kur të kuptojë se nuk mund të thyejë mbrojtjen e Ukrainës

Kancelari gjerman Olaf Scholz ka vlerësuar se Vladimir Putin tashmë ka dështuar të arrijë qëllimet e tij strategjike në Ukrainë. Sipas mediave të huaja, përcjell...

Stuhitë e rërës që po godasin Lindjen e Mesme: nga vijnë?

Fenomeni në rajonin kyç të ekonomisë globale Qiejt nga Dubai deri në Siri morën një ngjyrë portokalli apokaliptike kur pluhuri dhe rëra fluturuan nëpër ajër...

Reagime të ashpra nga Ukraina ndaj ‘propozimeve për lëshim të territoreve’ – i fundit vjen edhe nga Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka hedhur poshtë sugjerimet që Kievi të hiqte dorë nga territori dhe të bënte lëshime për t’i dhënë fund luftës...

Vuçiq: Raportet e Serbisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut nuk kanë qenë kurrë më të mira

Vuçiq tha se “Serbia është në rrugën evropiane” dhe kjo ishte “politika e vetme” e vendit Marrëdhëniet e Serbisë me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut...

Si do zgjidhet bllokada turke për Suedi-Finlandën në NATO?

Aleanca shpreson se mund t’a kapërcejë ngërçin me Ankaranë Suedia dhe Finlanda filluan procesin e anëtarësimit në NATO në fillim të këtij muaji, ndërsa presidenti...

Sergei Lavrov kërcënon Kroacinë: Autoritetet kanë mbajtur një qëndrim armiqësor ndaj Rusisë

Në përvjetorin e marrëdhënieve diplomatike, Kroacia ka marr një kërcënim serioz nga Ministria ruse e Punëve të Jashtme. Siç shkruajnë mediet kroate, institucioni që drejtohet nga...

Si shkuan pesë orët e bisedës: ç’ju tha Suedi-Finlandës nga Turqia?

Dy vendet nordike që synojnë NATO-n, te Erdogani për “Ok”-in e tij Turqia nuk do të japë pëlqimin e saj për pranimin e Suedisë dhe...

Pse nuk u përmend emri i Hamanit, ministrit të Faraonit në Tevrat dhe Bibël?!

Pse nuk u përmend emri i Hamanit, ministrit të Faraonit? Në Tevrat dhe Bibël?! Ky emër përmendet në Kuranin Fisnik si shërbëtor i Faraonit,...

Latest news