2.7 C
Pristina
Saturday, December 9, 2023
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

22614 POSTIME
0 KOMENTET

Izraeli i sulmon Gazën, Sirinë e Bregun Perëndimor, a do të ndezjet lufta në fronte tjera?

Avionët luftarakë izraelitë i vazhduan bombardimet mbi Rripin e Gazës gjatë të shtunës mbrëma deri në mëngjesin e së dielës, si dhe i sulmuan...

Besa Maloku, shkencëtarja e suksesshme e nivelit botërorë, të cilën mbulesa nuk e pengoj as në dije as në karrierën prestigjioze ndërkombëtare

Besa Maloku vlerën e arsimit e mësoi bashkë me shkronjat e para në shkollë si refugjate. Entuziazmi për dijen dhe shkencën u kultivua në...

Shkarravinat dhe përçartjet që përdoren për të sulmuar Islamin si pjesën qenësore të identitetit të shqiptarëve, janë të linjës së vjetër të Kadaresë

Nga: Fitim Gërguri Kritikë ndaj "sprovës" së Ismail Kadaresë "Identiteti Europian i Shqiptarëve". Lexova librin: “ Identiteti europian i shqiptarëve sprovë”, të autorit Ismail Kadare. Mendimet...

DITA – Fatmir Baçi

DITA - Fatmir Baçi Dëbora në anët tona bie rrallë dhe vetëm sa për t’u mbajtur mend, por shiu ama nuk di të pushojë pothuaj...

Konflikti Izraelito – Palestinez – Hoxhë Mustafa Tërniqi

Konflikti Izraelito – Palestinez fillon që me formimin e shtetit të parë hebre me 14 maj 1948 para se forcat pushtuese britanike të dalin...

“Ka me i zhduk krejt myslimanët”, terroristi mitrovicas përfundoj në polici pasi kërcënoi se do hedh bombë në xhami

Patrik Kurti, nga Mitrovica ka kërcënuar se sot do të gjuaj bombë në xhamin e këtij qyteti. Kurti në një video në “Tiktok” dëgjohet...

Kush ishte Hoxhë Banjska, kuadro prej Stambollit dhe cila ishte lidhja e tij me Banjskën e sotme

Avokati nga Mitrovica, Armend Shkoza sjell një rrëfim për "Hoxhë Banjskën", Mehmet Aliun, i cili ishte edhe paraardhës i tij. "Ky në fotografi është Mehmet...

BANJSKA E MITROVICËS ISHTE VENDBANIM SHQIPTAR

anjska shtrihet në bregun e majt të Ibrit, 10-12 km në veriperëndim të Mitrovicës. Është vendbanim me burime uji të nxehtë mjekues dhe për...

Kim Mehmeti: Antiislamistët shqiptarë janë idiotë të dobishëm të Kishës Serbe

Kim Mehmeti bën një koment goditës dhe qartësues për shqiptarët që e luajnë rolin e anti-islamistit. "Antiislamistët shqiptarë janë idiotë të dobishëm të Kishës Serbe,...

Beteja e Jermukut – Një nga fitoret më vendimtare në historinë Islame

Romakët mblodhën një ushtri të madhe për t`i bërë ballë ushtrive çlirimtarëve islame në Sham. Nën komandën e Bahanit roamkëve u vinin rishtazi ndihma,...

Latest news