1.5 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

21857 POSTIME
0 KOMENTET

Amerika tërheq trupat e mbetura luftarake nga Iraku

Shtetet e Bashkuara po tërheqin trupat e mbetura luftarake nga Iraku pas 18 vjetësh, sipas një deklarate të përbashkët sot nga qeveritë e të...

Halil Matoshi përkrah Kurtin për refuzimin e vaksinave dhe tregon pse ai nuk mund të udhëtojë jashtë Kosovës që 21 vjet

Analisti Halil Matoshi, ka folur për refuzimin e Qeverisë së Kosovës ndaj vaksinave kineze të ofruara nga Shqipëria. Ai ka thënë se ky ka qenë...

Myftiu Tërnava priti në takim shefin e Fondacionit Konrad Anenauer për Kosovë dhe RMV

Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, Myftiu Naim ef. Tërnava, priti në takim shefin e zyrës së Fondacionit Konrad Anenauer për Kosovë dhe Maqedoni...

Lagja Mati 1 në Prishtinë bëhet me një mesxhid të ri

Sot e martë 06.04.2021 nga namazi i drekës, u vu në funksion mesxhidi i parë në Lagjën Mati 1. Ky lajm bëhet publik nga Hoxhë...

Lideri i VMRO-DPMNE Mickoski: Diaspora do të evidentohet, nuk mund të jetë pjesë e regjistrimit sipas tij

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare në konferencën e sotme për shtyp ka përsëritur edhe një herë se sipas tij diaspora vetëm do të evidentohet dhe...

Pandemia merr hov në Maqedoninë e Veriut, qeverisja vendos për një mbyllje të re

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton masa të reja për parandalimin e shpërndarjes së virusit korona. Prej 6 prillit ora policore do të fillojë në...

Ministrja Haxhiu: Kemi proceduar në Qeveri, koncept dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se kanë proceduar në Qeveri, koncept dokumentin për konfiskimin e pasurisë së pajustifikueshme. “Sapo finalizuam dhe e...

Osmani nga Prekazi: Heronjtë i nderojmë duke punuar mirë, drejt dhe ndershëm për qytetarët tanë

Presidentja Vjosa Osmani në ditën e parë që pranoi zyrtarisht këtë post shkoi edhe në Prekaz për të bërë homazhe te Kompleksi Memorial “Adem...

Jordania ndalon raportimin për përçarjet në mbretëri

Jordania ndaloi raportimin për një komplot të dyshuar për destabilizmin e këtij vendi, i cili thuhet se përfshin edhe ish-princin e kurorës, Hamzah bin...

Bekim Jashari dhe Halil Kastrati takojnë Konjufcën

Bekim Jashari dhe Halil Kastrati takojnë Konjufcën Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, së bashku me hoxhën Halil Kastrati ka takuar kryetarin e Kuvendit...

Latest news