1.5 C
Pristina
E enjte, 15 Prill, 2021
- Advertisement -spot_img

AUTHOR NAME

Kohaislame

21857 POSTIME
0 KOMENTET

Kamuflimi dhe ekspozimi i identitetit islam – Justinian Topulli

Jetojmë në një epokë dhe rajon, ku shekullarja mbizotëron në mënyrë imponuese hapësirën publike, dhe fetarja edhe pse ligjërisht gëzon të drejtën e shfaqjes...

Egjipti dënon me burgim të përjetshëm ish-kryetarin e “Vëllazërisë Myslimane”, Mahmoud Ezzat

Egjipti dënon me burgim të përjetshëm ish-kryetarin e “Vëllazërisë Myslimane”, Mahmoud Ezzat Një gjykatë në Egjipt të enjten e dënoi me burgim të përjetshëm ish-udhëheqësin...

Myftinia e Shkupit merr vendime për Ramazanin: Teravitë në shtëpi, jo iftare në xhami, namazet mundësishtë në oborr

Në bazë të nenit 31/6 nga Kushtetuta e BFI në RMV, në mbledhjen e rregullt të anëtarëve të Myftinisë së Shkupit të mbajtur më...

Të zgjedhësh mospërballjen – Justinian Topulli

Jeta njerëzore është krijuar e tillë, që të nisë përmes përballjes dhe rivalitetit, që nga paralindja, e deri tek përballja me agoninë e vdekjes,...

Kontrollorët që kanë bllokuar Rinasin nuk janë të pazëvendësueshëm, thotë Bledi Mane. Shumë shpejt do vijnë kontrollorë turq

Gazetari Bledi Mane ka thënë në “Breaking” në Top News se kontrollorët shqiptarë të cilët nga dje janë në grevë dhe kanë bllokuar punën...

Vdes ish imam i përkushtuar i “Xhamisë së Rusit” në Shkodër Haxhi Fejzi Zaganjori.

Ditën e enjte, më 8 prill 2021, në orët e para të mëngjesit, ndërroi jetë në Shkodër, Haxhi Fejzi Zaganjori. İmam për shumë vjetë dhe...

“Dhurata e Bajramit” nisma vullnetare që për herë të tretë po synon të gëzojë fëmijët në kohë pandemie

Rreth 20 mijë dhurata janë planifikuar të shpërndahen për fëmijët gjithandej Kosovës, në rajon dhe në diasporë për festën e Bajramit. “Dhurata e Bajramit”, si...

Shqipëri, dita e dytë e bllokimit të fluturimeve në Rinas, 24 kontrollorë u shoqëruan në polici

Sot është dita e dytë e bllokimit të fluturimeve në aeroportin e Rinasit për shkak të revoltës së kontrollorëve të kompanisë “AlbControl”. Ka shkuar...

Amnesty International: Qeveritë e përdorën pandeminë për të minuar të drejtat e njeriut

Disa masa për të luftuar pandeminë kanë përkeqësuar nivelin e pabarazisë në Evropë dhe Azinë Qendrore, thuhet në një raport të organizatës për të...

Ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar vizitoi Reisul Ulemanë e BFI

Të mërkurën, më 07.04.2021, në Selinë e Rijasetit të BFI, Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame të Republikës së Maqedonisë së Veriut, H. Hfz. Shaqir...

Latest news