14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Arrestohen 10 persona dhe konfiskon mbi 20 kg lëndë narkotike

Më të lexuarat

10 persona kanë përfunduar në pranga, ndërsa mbi 20 kg lëndë narkotike janë konfiskuar, gjatë një operacionit të policisë rajonale të Prizrenit, ka bërë të ditur Drejtori rajonal i Policisë së Kosovës major Nexhmi Krasniqi.

Sipas tij, kjo është meritë e njërit prej policëve të stacionit policorë të Suharekës, i cili arriti ta deshifroj parullën, me të cilën ishte koduar kontrabandimi.

Personat e ndaluar janë 5 shtetas nga Shqipëria dhe 5 të tjerë nga Kosova, prej tyre dy nga Mitrovica, dy nga Skenderaj dhe një nga komuna e Suharekës.

Në tri shtëpi të personave nga Kosova është ushtruar kontroll, ku në njërën prej tyre janë gjetur disa fishekë.

Pas njoftimit të prokurorit, është vendosur që 10 personat e dyshuar të ndalen në paraburgim, ndërsa provat materiale dhe shkresat e lëndës do t’i kalojnë Prokurorisë për procedurë të mëtejme.kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit