25.1 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024


Akti “gjakpirës” në Izrael i asaj që donte të bëhej presidente e SHBA

Më të lexuarat

Jo vetëm nga geni: ja pse sionizmi po shkruan Holokaustin nr. 2 në Gaza

Gruaja që edhe aspiroi të bëhet presidente e SHBA, Nikki Haley, ish-ambasadore e SHBA-së në OKB dhe guvernatore e Karolinës së Jugut, bëri një gjest më shumë se kriminal gjatë një vizite në Izrael.

Ajo mbërriti në Izrael për të mbështetur luftën e shtetit sionist në Gaza, paçka mizorive kundër popullit palestinez.

“Dua që izraelitët të dinë se ju po bëni gjënë e duhur. Mos lejoni askënd që t’ju bëjë të ndiheni fajtor sepse Izraeli nuk është fajtor për këtë,” tha Haley.

Haley shkroi mesazhin e mëposhtëm për predha artilerie të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF) në Izraelin verior: “Përfundoni ato! Amerika e do Izraelin!”

Po kush është kjo grua me tipare gjakpirëse?

Nikki Haley, e lindur Nimrata Randhaëa, është një politikane dhe diplomate amerikane që ka tërhequr vëmendjen për ngritjen e saj të pabesueshme në politikë. E lindur më 20 janar 1972 në Bamberg, Karolina e Jugut, Haley u rrit në një familje sikh indiane dhe më vonë u konvertua në krishterim. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit