14.7 C
Pristina
E premte, 14 Maj, 2021

Abort

Më të lexuarat

Abort – ndërprerje e operacionit, procesit ose procedures gjatë kryerjes së tij.

Në shtatzani, nënkupton ndërprerjn e shtatzënisë dhe daljene fetusit dhe materialeve placentale jashtë mitrës para javës 28.

Artikulli paraprakAnimacion
Artikulli tjetërMonedha Euro e nis me rënie vitin 2015
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit