14.7 C
Pristina
E mërkurë, 12 Maj, 2021

Animacion

Më të lexuarat

Animacion – animacion – Iluzion i lëvizjes me paraqitje të shpejtë të fotografive të njëpasnjëshme, e cila arrihet me përdorim të harduerit dhe softuerit përkatës. Programet më të njohura për animacion janë: 3 D Studio, Autodesk Chaos, Imagine etj.

Artikulli paraprakGjatë vitit 2014, 76 mijë të vrarë në Siri
Artikulli tjetërAbort
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit