10.8 C
Pristina
Sunday, February 25, 2024

Vuçiç: Me Kosovën, ç’mund të bëhet jo ç’imagjinohet!

Më të lexuarat

Pak para takimit të Ohrit për marrëveshjen europiane

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se gjatë takimit me përfaqësuesin special të Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, do të diskutojë se çfarë mund të bëjë, jo për atë që mund të imagjinohet në atë dialog.

Vuçiç u tha gazetarëve se nuk mund të fliste paraprakisht për rezultatet e takimit me Lajçakun, por se do ta informonte publikun për këtë të mërkurën ose të enjten, para udhëtimit për në Ohër.

Ai theksoi se gjatë takimeve me Lajçakun, i cili sot dhe nesër është në Beograd, do të diskutojë se çfarë mund të bëjë në lidhje me normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, por se “nëse dikush nuk është gati të flasë, e lëre më të zbatojë Bashkimi i Komunave Serbe”, atëherë “nuk ka kuptim”.

“Unë do të flas para udhëtimit në Ohër dhe do të them se si e shoh gjithçka dhe çfarë duhet të bëjmë në periudhën e ardhshme. Të mërkurën ose të enjten do të flas për lajmet që kanë të bëjnë me Kosovën”, tha Vuçiç.

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajçak, ndodhet sot në Beograd, ku do të bisedojë me presidentin serb Aleksandar Vuçiç dhe përfaqësues të partive opozitare për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. /tesheshi.com/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit