20.7 C
Pristina
Saturday, June 15, 2024

Xhamitë e Prizrenit mblodhën mbi 90 mijë euro për tërmetin në Turqi

Më të lexuarat

Në një njoftim në rrjetin social “Facebook”, Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren ka njoftuar se i ka mbledhur 93.286.20€ për tërmetin në Turqi,

Ata u shprehen kështu: “Këshilli i Bashkësisë Islame në Prizren, në emër të nëpunësve të saj, falënderon xhematin e Prizrenit, që kontribuan në sexhaden e shtruar në të gjitha xhamitë e Prizrenit më 10.02.2023, për ndihmë të prekurve nga tërmetet që goditën disa zona në Turqi dhe Siri.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit