27.6 C
Pristina
E enjte, 5 Gusht, 2021

Vidhen para në një xhami në Prishtinë

Më të lexuarat

Policia e Kosovës ka njoftuar ditën e enjte ka ndodhur një vjedhje në një xhami në Prishtinë.

Policia bën të ditur se dy persona kanë vjedhur para të gatshme nga arka e xhamisë.
“Raportohet se në objektin e xhamisë dy të dyshuar meshkuj kosovarë kanë vjedhur para të gatshme nga arka e xhamisë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Policia bën të ditur se një nga njëri nga të dyshuarit është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Rasti është duke u hetuar.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit