15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

VIDEO, VRASJA E IZRAELITËVE

Më të lexuarat

Ministria bullgare e Punëve të Brendshme, lëshoi një video të xhiruar nga kamerat e sigurisë së aeroportit të Burgasit, ku besohet se shihet sulmuesi vetëvrasës, i cili mbrëmë e hodhi veten në erë në një autobus me turistë izraelitë.
Autobusi shpërtheu dje pasdite, ndërsa sipas informatave u vranë tetë, ndërsa u plagosën 34 persona. Besohet se sulmuesi vetëvrasës ka qenë në autobus atëherë kur e ka aktivizuar bombën.

Izraeli i dërgoi disa aeroplanë në Bullgari, me mjekë dhe zyrtarë të cilët do të ndihmojnë kthimin e sigurt të izraelitëve të mbijetuar në atdhe.

[iframe width=”560″ height=”315″ src=”http://www.youtube.com/embed/_wGZ0uupmX0″ frameborder=”0″ allowfullscreen]
- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit