11.1 C
Pristina
E martë, 11 Maj, 2021

Ushtria e regjimit irakian vazhdon sulmet e saj në Anbar

Më të lexuarat

Forcat e ushtrisë së regjimit shiit të Irakut në bashkëpunim, ka vazhduar operacionet e saj për të pastruar rajonet e provincës Anbar nga luftetarët e armatosur suni.
Në kuadër të këtyre operacioneve ushtria e regjimit shiit irakian ka zhvilluar përleshje të ashpra kundër luftetareve suni në rajonin Al-Malab dhe në rrugën 60 në qytetin Al-Ramadi ku kane mbetur shume te vrare nga te dyja palet.
Kanali televiziv Al Alam njoftoi se ushtria e regjimit shiit irakiane ditën e hënë gjithashtu ka zhvilluar operacione në rajonin Xhaziretul-Khalidija ku ka pretendon se ka vrarë dhjetëra pjesëtarë të grupit DAISH në mesin e tyre edhe Ismail Latif, i cili ishte shpallur guvernator i qytetit Al-Ramadi.

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit