14.4 C
Pristina
Saturday, May 18, 2024

Urime festat…Bekir Halimi: Më fal për cilat festa e ke fjalën?

Më të lexuarat

Tani kur jemi në fund të vitit kalanderik, shumë situata përsëriten. Urimet për fund të vitit dhe për një vit të ri më të mire, janë klishe e fundvitit.
Por si frazë që përsëritet gjithandej është : “Urime festat”. Imami nga Shkupi, Bekir Halimi në një ligjëratë iu është kundërvënë kësaj fjale duke thënë se këto festa nuk janë tonat.
Ai ka folur edhe për mediat që gjatë këtyre festave të fundvitit janë të dhënë për të pasur program të mbushur me matriale festive, duke mos qenë të njejtë gjatë festave të muslimanëve. /KohaIslame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit