15 C
Pristina
Saturday, September 18, 2021

U gjet trupi i 11-vjeçarit të mbytur në lumin Devoll

Më të lexuarat

Gjendet trupi i 11-vjeçarit i cili u mbyt fundjavën e kaluar në Berat. Trupi i pajetë i fëmijës është gjetur në afërsi të fshatit Binaj pas 4 ditë kërkimesh nga polumbarët në lumin Devoll.

11- vjeçari me inicialet K.T, nga fshati Banaj i Beratit ishte duke u larë me shokët në lumin Devoll kur e ka marrë rrjedha e ujit dhe vetëm pas 4 ditë kërkishme u bë e mundur gjetja e tij, raporton ora-news.
Ndërkohë fundjava e kaluar ka qenë tragjike për 3 familje në Shqipëri. Përveç 11-vjeçarit në Berat, 2 fëmijë të tjerë janë mbytur në një rezervuar në Martanesh.
Dy fëmijët nga Martaneshi me inicialet, Gj.R dhe R.R kanë qenë duke u larë në rezervuar, ndërsa në tentativë për të ndihmuar njëri- tjetrin janë mbytur./Indeksonline/kohaislame

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit