18.5 C
Pristina
E martë, 15 Qershor, 2021

Thaçi: Komision për Pajtim dhe të Vërtetën

Më të lexuarat

Integrimin e serbëve brenda sistemit kryeminsitri Thaçi e sheh si mundësinë e vetme për të ecur përpara në Kosovë. Ai ka folur për Associated Press nga Washingtoni ku ka thënë se nuk do të ketë as autonomi, as favore speciael dhe as shkmëbim territoresh.

Ai ka thënë për herë të parë se po e diskutonte idenë për një Komision për të Vërtetën dhe për Pajtim për Ksoovën që do të shëronte plagët e konlfikteve në rajon.

Thaçi tregoi se si e mori mbështetjen e plotë të Biden dhe Clinton për sovranitetin e Kosovës./kohaislame/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit