17.7 C
Pristina
Friday, September 24, 2021

Tërmeti ‘shkund’ Shqipërinë, shkakton panik te qytetarët

Më të lexuarat

Lëkundje të forta janë ndjerë sot në qytetin e Lezhës dhe në Durrës.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në detin Adriatik mes Lezhës dhe Durrësit, në një thellësi 2 kilometra.

Deri tani mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallë Rihter.

Nga raportimet e deritanishme, mësohet se lëkundja ka zgjatur disa sekonda dhe ka shkaktuar panik tek banorët. Në Shëngjin, banorët dhe turistët kanë braktisur shtëpitë, apartamentet dhe hotelet dhe kanë dalë jashtë.

Ndërkohë nuk raportohet për dëme materiale apo të lënduar për shkak të lëkundjeve./tvklan.al/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit