14.2 C
Pristina
Sunday, September 19, 2021

Tërmet 5,5 ballë godet Turqinë jugperëndimore

Më të lexuarat


Një tërmet me magnitudë 5,5 shkallë goditi brigjet jugperëndimore të Turqisë në orët e hershme, transmeton Anadolu Agency (AA).

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) tha se tërmeti goditi qytetin Datça të provincës Muğla në orën 7:31 të mëngjesit sipas kohës lokale.

Tërmeti ndodhi në një thellësi prej 14,85 kilometrash nën sipërfaqe, thuhet më tej.

Zëvendësministri i Brendshëm turk Ismail Çataklı tha në Twitter se deri tani nuk ka raportime për dëme apo viktima.

/aa/

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit