15.5 C
Pristina
Friday, May 24, 2024

Google ia transferon gabimisht një hakeri rreth 250 mijë dollarë

Më të lexuarat

Sam Curry, një inxhinier sigurie i stafit në Yuga Labs dhe një “haker” i vetë-përshkruar, tha në Twitter se Google transferoi 249,999 dollarë në llogarinë e tij bankare pa shpjegim, dhe ai nuk ishte në gjendje të merrte një përgjigje nga kompania pas tre javësh përpjekjesh kontakti.

Curry tha se ai ndonjëherë kryen projekte për kompanitë teknologjike si Google, por ai nuk mund të gjente ndonjë lidhje midis ndonjë projekti të fundit dhe pagesës misterioze.

Një zëdhënës i Google konfirmoi se pagesa ishte një gabim dhe tha se kompania tani po merr hapa për ta korrigjuar atë.

“Ekipi ynë kohët e fundit i bëri një pagesë palës së gabuar si rezultat i gabimit njerëzor”, tha zëdhënësi. dnaindia

- Advertisement -spot_img

Më tepër

Të fundit