15.2 C
Pristina
Monday, February 26, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Mbrojtja e punëtorit

Një qytet në Gjermani ndal ngrohjen në zyra, shpërndan xhaketa

Për t’u siguruar që punonjësit e bashkisë së qytetit jugperëndimore gjerman Villingen-Schwenningen të mos kenë ftohtë gjatë dimrit, qyteti po u ofron atyre xhaketa...

Pushimet masive nga puna në kompanitë teknologjike, sinjalizojnë recesion ekonomik?

Meta njoftoi se më shumë se 11 mijë punonjës do të pushoheshin nga puna. Amazon njoftoi afërsisht 10,000 shkurtime të vendeve të punës. Twitter...

Kur arroganca mund të dëmtojë organizatën tuaj

Kur bëhet fjalë për çështje të performancës, arroganca në vendin e punës është një problem i rëndësishëm për organizatat. Ka shumë arsye për të...

Disa mënyra për t’u rikuperuar nga “burnout”-i në punë

Nëse ndiheni të stresuar në punë, nuk jeni vetëm. Me kaq shumë njerëz që ende punojnë nga shtëpia, stresi i lidhur me punën mund...

Pakoja për Ringjallje Ekonomike, Qeveria ndan 19 milionë euro

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar dy vendime për ndarjen e 19 milionë eurove, për zbatimin...

Punonjësit kanë nevojë për më shumë mbështetje për mirëqenien e tyre tani, sesa gjatë pandemisë

Mirëqenia ishte përparësi kryesore për punonjësit dhe punëdhënësit gjatë pandemisë. Por, rënia e infektimeve me COVID-19 këtë vit nuk ka bërë që mirëqenia të...

Sa janë reale arritjet ekonomike që i trumbeton Qeveria ?

Jo të gjitha arritjet në sektorin ekonomik, që i përmend Qeveria e Kosovës, shihen si reale dhe si rezultat i punës së saj. Një prej...

Sa paguhet një orë pune në Europë?

Në vitin 2021, kostot mesatare për orë pune në të gjithë ekonominë u vlerësuan të jenë 29,1 € në BE dhe 32,8 € në...

PayPal me rregulla të reja “Për lajme të rreme, gjobitesh 2500 dollarë”

PayPal i ka bërë publike kohët e fundit kushtet e reja të përdorimit të shërbimit të tij, dhe ata pak persona që i kanë...

Italia fillon eksperimentet për katër ditë punë në javë

Ideja për katër ditë punë në javë ka filluar të joshë edhe Italinë, ndërsa shumë vende kanë filluar ta implementojnë me ligj. Për një...

Latest news