9.5 C
Pristina
Saturday, December 2, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Mbrojtja e punëtorit

“Sa e ke pagën?”: Mëso si të përgjigjesh nëse nuk dëshiron të tregosh

Shumica e kandidatëve i tremben pyetjes “Sa e ke pagën aktuale”. Kjo ndjenjë vjen nga frika e dyshimit, nëse po e “shesin” veten për...

Liberalizimi i vizave do të ndryshojë historinë e punëtorëve në sektorin privat të Kosovës

Nga 1 janari 2024, kur nis së vërteti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, punëtorët e sektorit privat në Kosovë, pavarësisht natyrës së...

Si të përfitoni nga gabimet tuaja

Bërja e gabimeve në punë mund të jetë e pashmangshme, por gjithashtu mund të jetë një përvojë e vlefshme rritjeje. Duke treguar se keni...

Si gjumi ndikon në punën dhe produktivitetin tuaj

Nuk duhet të jetë befasi që cilësia e gjumit tuaj është e lidhur ngushtë me produktivitetin tuaj. Kur jemi të privuar nga gjumi, e...

Si shfaqet stresi kronik i punës dhe si të përpiqeni ta menaxhoni atë

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, stresi kronik i punës, shkakton një sërë pasojash dhe lidhet me kushte të veçanta dhe të zgjatura në vendin...

Jeni të detyruar të bëni shkurtime të stafit? Ja disa këshilla.

Çdo themelues dhe drejtues biznesi i trembet ditës kur duhet të shpallin pushimet nga puna. Por në këto kohë të inflacionit më të lartë...

Censurimi i gazetarëve në Twitter, BE mund t’i vërë sanksione Elon Musk

Bashkimi Europian ka kërcënuar me sanksione Elon Musk, pasi pezullimit të papritur të llogarive në Twitter të disa gazetarëve që mbulonin lajmet. Ata ishin kryesisht...

Latest news