10.3 C
Pristina
Wednesday, April 24, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Bota

Ndalim deri në 10 vite në zonën Schengen nëse punohet në “të zezën”

Shefi i Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka thënë se brenda 180 ditëve, qytetarëve të Kosovës u lejohet të qëndrojnë në...

Kriza e fentanilit po “vjen” në Evropë

Fentanili ka një kosto prodhimi shumë më të ulët në krahasim me heroinën, por është shumë më i fortë se ajo. Në mënyrë indikative,...

Presidenti Erdoğan takon Elon Muskun në Nju Jork

Gjatë takimit, presidenti turk i bëri thirrje gjigantit Tesla të krijojë fabrikën e saj të shtatë në Türkiye, tha Drejtoria e Komunikimeve e Türkiyes. Presidenti...

Franca ndalon shitjen e iPhone 12, shkak rrezatimi i lartë

Franca ka urdhëruar kompaninë Apple të ndalojë shitjen e iPhone 12 për shkak të emetimit të tepërt të rrezatimit elektromagnetik. Mbikëqyrësi francez i tha...

BE rishikon celularët iPhone 12 pas ndalesës në Francë për rrezatim

Ajo tha se Parisi ndoqi një procedurë të vendosur nga legjislacioni i BE-së për pajisjet radio dhe “shtetet anëtare të BE-së tani kanë tre...

Milionerët bëjnë thirrje që të rriten taksat për super të pasurit

Një grup prej rreth 300 milionerësh i ka kërkuar G20-s përmes një letre të hapur që të arrijë një marrëveshje për rritjen e taksave...

Lavrov: Rusia e gatshme të rrisë furnizimet e gazit për Türkiyen

Rusia riafirmoi përkushtimin ndaj marrëveshjeve për rritjen e eksporteve të gazit natyror, “duke përfshirë zbatimin e iniciativës së krerëve të shteteve tona për të...

Afganistan, administrata e përkohshme talebane nënshkruan kontrata minerare prej 6.5 miliardë dollarë

Kompani vendase, aziatike dhe evropiane nënshkruajnë 7 kontrata për nxjerrjen dhe përpunimin e arit, bakrit, plumbit dhe hekurit Kompanitë vendase, aziatike dhe evropiane nënshkruan sot...

Alarm nga Spanja: Vaji i ullirit nën kërcënim!

Prodhuesi më i madh në botë i ullinjve – Spanja – mund të ketë një korrje të keqe për të dytën herë radhazi, dhe...

Banka Botërore: Ja ç’po ndodh botës në ekonimi

I zgjedhuri i Biden-it: Çfarë na lë “pa gjumë” natën Shumë vende janë ende duke u rikuperuar nga goditja e dyfishtë e pandemisë së koronavirusit...

Të fundit