-1.7 C
Pristina
Wednesday, March 29, 2023
- Advertisement -spot_img

TAG

Analiza dhe raporte

Sa importojmë e sa eksportojmë energji elektrike në Kosovë? Këto janë të dhënat e ASK-së

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar të dhënat për prodhimin dhe konsumin e thëngjillit, prodhimin dhe konsumin e energjisë, importin dhe eksportin...

Ulet ndjeshëm çmimi i rrymës në tregun ndërkombëtar, Kosova më e relaksuar

Sot gjatë ditës, një megavat-orë energji elektrike në tregun ndërkombëtar të energjisë elektrike (HUPXX), ka kushtuar (çmimi bazik) saktësisht 184,67 euro, ndërsa në orët...

Trusti posedon rreth 113 milionë euro të lira, si do të shpërndahen ato ?!

Trusti i Kursimeve Pensionale të Kosovës i ka grumbulluar deri më tani rreth 2.23 miliardë euro nga kontributet pensionale, ku shumicën prej tyre i...

Edhe një recesion global mund të mos e ulë inflacionin

Ekonomia botërore po ngadalësohet në mënyrë të rrezikshme, shkruan The Economist Investitorët janë gëzuar nga lajmi i ri. Që nga fillimi i tetorit, aksionet europiane...

Botërori i Katarit: si e afroi Lindjen me Perëndimin

Suksesi i arritur nga shteti i Katarit në organizimin e Kupës së Botës FIFA, i cili do të përmbyllet pas finales së madhe më...

Latest news